فرهنگ آنکارا

فرهنگ آنکارا

یکی از بخش هایی که در ارتباط با هر شهر و کشوری می توان به تفصیل به آن پرداخت ، آداب و رسوم آن منطقه است. در آنکارا ، پایتخت ترکیه ، قوانین عمومی مشابه با سایر شهرهایی که در تور ترکیه به آن ها سفر می کنید ، برقرار است. اما در روابط اجتماعی ، آداب و رسومی میان مردم متداول است که  به شما در جهت شناخت بیشتر حین سفر با تور های تفریحی ، کمک می کند. در ادامه با آداب و رسوم آنکارا بیشتر آشنا خواهید شد.
آداب اجتماعی
در آنکارا احترام گذاشتن فرزندان به پدر ها و مادرها ، بیشتر از سایر بخش های ترکیه توجه توریست ها در تور آنکارا را به خود جلب می کند. مردم آنکارا عقیده دارند که پشتیبانی از بزرگترهای فامیل ، یک وظیفه برای افراد کم سن تر است. بنابراین احترام به افراد سالخورده در اجتماع ، میان مردم در تور ، اهمیت زیادی دارد.  کار کردن نیز یکی از آداب اجتماعی مردم در آنکارا است. زیبا ترین و نفیس ترین فرش های دستباف ترکی ، توسط زنان شاغل در آنکارا تولید میشود و شهرت جهانی دارد.
حرکات دست و بدن
همان طور که قبلا گفتیم ، استفاده از دست و به طور کلی زبان بدن ، میان مردمی که در تور ترکیه میبینید ، رایج است. به عنوان مثال اگر از کسی خرید می کنید ، بعد از خرید ممکن است مشاهده کنید که فروشنده دست های خود را به هم می مالد یا این که بخشی از صورت خود را لمس می کند. در میان ترک ها این حرکت شروع یک سود بزرگ یا برکت است.
عقاید وخرافات
اکثر مردم آنکارا ، به برخی از گفته های پیشینیان معتقد هستند ، حتی اگر سند علمی نداشته باشد. به عنوان مثال چشم زخم ، از عقاید رایج مردم محلی در تور آنکارا است و در بازارهای محلی این شهر ، می توانید انواع اشیا را با عنوان نظر و ...خریداری کنید.