فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان (بخش دوم)

فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان (بخش دوم)

مردم ارمنستان به خونگرمی و رعایت ادب و احترام در میان یکدیگر و نسبت به بزرگترها معروف هستند. تقریبا همه توریست ها در تور به خوبی صحنه ارتباطات گرم ارمنی ها با یکدیگر و به خصوص با کودکان را به خاطر می سپارند. 
از نگرانی های هر گردشگر در تور نحوه برخورد مردم بومی با توریست ها می باشد؛ اما در تور ارمنستان این نگرانی را نخواهید داشت و به واسطه فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان و مردم این کشور، سفر راحتی را در ارمنستان تجربه خواهید کرد.
آداب دیدار و احوالپرسی
دست دادن در اولین دیدار میان مردمانی که در تور ارمنستان با آن ها ملاقات می کند بسیار رایج است. اگر صمیمیت افراد با یکدیگر بیشتر باشد، روبوسی نیز از دیگر آداب معاشرت میان ارمنی ها می باشد؛ چیزی که اغلب توریست های خارجی و اروپایی را در سفر با تور ارمنستان شگفت زده می کند!
مهمان نوازی
اغلب توریست ها در سفر خود تحت تاثیر نحوه مهمان نوازی ارمنی ها در تور ارمنستان قرار میگیرند. مردم ارمنستان علاقه و مهمان نوازی خود را با طبخ غذاهای لذیذ و فراهم کردن تمام امکانات برای مهمانان خود نشان می دهند.
آداب معاشرت و گفت و گو
گفت وگوی دیداری همراه با تماس چشمی در میان مردمی که در تور ارمنستان مشاهده می کنید آن قدر رایج و ضروری است که تصور میشود هیچ فاصله ای میان ارمنی ها وجود ندارد. واکنش مردم بومی این کشور به مشکلات و سوالات توریست ها دیدنی است و تمام تلاش خود را در برطرف کردن مصائبی که ممکن است توریست های زیادی این کشور را درگیر کند به کار میگیرند.
استفاده از واژه مرسی یا  merci به جای استفاده از عبارت طولانی ارمنی shnorakalutsyun در تور ارمنستان رایج است. برای تشکر از لطف ارمنی ها از این کلمه استفاده کنید. اغلب مردم بومی اسامی را با پسوند جان صدا می کنند؛ بنابراین از شنیدن این کلمه متعجب نشوید.