فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه

فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه

به ترکیه ، کشور رنگارنگ در مجاورت دریای مدیترانه خوش آمدید! حال که تور ترکیه را برای تعطیلات خود انتخاب کرده اید ، آشنایی با یکی از مهم ترین رکن های این سرزمین ، فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه ، ضروری است؛ چرا که تور ها توام با ارتباط با مردم محلی این منطقه می باشند و بنابراین باید با جزییات فرهنگ این منطقه آشنا باشید.
آشنایی با زبان ، دین ، مذهب و سنت های ترکیه ، بخش هایی از ملزومات تور ترکیه می باشد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید:
زبان رسمی
زبان رسمی این کشور ترکی است و حدود 93 درصد از 63 میلیون جمعیت این کشور ، به این زبان صحبت می کنند. اغلب راهنماهای تورهای تفریحی ، به زبان ترکی مسلط هستند و اگر هم تسلط کافی نداشته باشند ، در حدود 7 درصد مردم باقی مانده این کشور ، به زبان های عربی و. کردی مسلط هستند. ضمنا خیلی از افراد بومی که در تور ترکیه با آن ها برخورد خواهید داشت ، به انگلیسی مسلط هستند.
دین 
دین رسمی مردم در ترکیه اسلام است و نفوذ این دین به این منطقه ، از جانب عربستان صعودی بوده است. هرچند که کلیساهای زیادی در این کشور دیده میشود که نشانگر حضور اقلیت های دینی در این کشور است که زمانی اکثریت دینی جامعه بوده اند ، اما اغلب مردم مسلمان هستند و صدای اذان در مساجد بزرگ این شهر از جمله مسجد آبی استانبول ، که در طول تور ترکیه شنیده میشود که دلربا است.
آداب مردم ترکیه
در هنگام دیدار ، رفت و آمد و به طور کلی برخورد با مردمی که در تور میبینید ، آدابی را در معاشرت آن ها دریکدیگر میبینید که بد نیست تا حدودی با آن آشنا باشید. نحوه دست دادن ، ورود به اماکن مختلف و روابط اجتماعی مردمی که در تور میبینید را به تفصیل در بخش بعدی می خوانید.