فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه-بخش سوم

فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه-بخش سوم

بخش دیگری که در آداب و رسوم ترکیه مطرح است ، نحوه ی معاشرت و ارتباطات با مردم بومی ای می باشد که در تور ترکیه میبینید. برخی نیز قصد دارند که این کشور را جهت اقامت دائم و موقت انتخاب کنند. بنابراین لزوم آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.
برخی از آداب و رسوم این ملت در برخورد های اجتماعی عبارتند از:
دست دادن
دست دادن یکی از ضروریات در طول ارتباط با ترک ها چه در سفر با تور ترکیه وچه برای زندگی در این کشور می باشد. ترک زبانان در ترکیه ، اهمیت ویژه ای برای دست دادن و ارتباط گرم قائل هستند و به طور کلی هرچند که این کشور یک منطقه اوراسیایی محسوب میشود و گاهی  نیز رنگ و لعاب غربی به خود میگیرد، اما خونگرمی در ارتباط و فرهنگ شرقی در میان اکثر مردم ساکن این منطقه دیده میشود.
ورود به امکان مختلف
مشابه فرهنگ ایرانی ، حین ورود اماکن مختلف نظیر هتل ها ، رستوران ها و هرجایی که در تور ترکیه عمومی است ، بهتر است که ابتدا صبر کنید افراد مسن تر وارد شوند.
سلام و احوال پرسی 
با این که معمولا راهنمای تور در هر جا همراه شماست ، اما گاهی نیاز میشود که خود شما از افراد مختلف درفروشگاه ها سوال بپرسید و با افرادی که در تور ترکیه میبینید ، تعامل داشته باشید. اغلب مردم وقتی یکدیگر را میبینند ، به گفتن  السلام علیک یا  Nasilsiniz در زبان ترکی ، احوال پرسی می کنند.
Gunaydin به معنای صبح به خیر ، iyi gunler در معنای روز خوبی داشته باشید و Memnun Oldum به معنای از آشنایی شما خوشبختم ، می توانند عبارت های کلیدی در گفت و گو و معاشرت با افرادی که در تور میبینید باشند.