قبل از سفر به بلغارستان بخوانید

قبل از سفر به بلغارستان بخوانید

قبل از سفر به بلغارستان بخوانید

اگر تصمیم گرفته ای برای تعطیلات خود به یکی از شهر های بلغارستان سفر کنید ، قرار است حسابی خوش بگذرانید .

متاسفانه بلغارستان یکی از زیباترین ، بکر ترین ، سرسبز ترین و در عین حال کم طرفدارترین کشور ها در بین توریست ها است . برای همین است که بهتر است قبل از سفر خود خوب با این کشور آشنا شوید .

در ادامه به مهم ترین نکاتی که قبر از سفر به بلغارستان باید بدانید اشاره میکنیم با ما همراه باشید :

ترکیب بینظیر مناظر چشم نواز و غذاهای لذیذ

از هر بلغارستانی بپرسید همگی به منظره های نفس گیر کوه ها و سواحل ماسه طلایی شان می بالند . بلغارستان یکی از قدیمی ترین ملت ها در اروپا است و میراث فرهنگی آن در صدر لیست کشور های جهان قرار دارد  .

موقعیت جغرافیایی تور بلغارستان موجب شده غذاهای آن ترکیبی مطلوب از روح بالکان با کمی عطر و بوی مدیترانه ای و ادویه های تند خاورمیانه باشند . حال همه این ویژگی ها را با قیمت مناسب و خدمات خوب جمع بزنید نتیجه بهشت بلغارستان میشود.

 

سفر به بلغارستان

 

صوفیه خوب یا بد ؟

اگر چند تا سفرنامه های بلغارستان موجود در اینترنت را خوانده باشید حتما متوجه شده اید که هیچ نظر مشترکی بین آنها وجود ندارد یک دسته  از مردم هنگامی که به صوفیه – پایتخت بلغارستان – سفر میکنند عاشق وشیفته طبیعت و تاریخ آن میشوند ، دسته دیگر آن را شهری افسرده و خسته کننده میدانند و دسته سوم هم از این شهر اروپایی ناامید و دیگر به آن سفر نمیکنند . واقعیت این جا است که در واقع در صوفیه برای هر سلیقه ای تفریحی پیدا میشود اما نه براحتی باید دنبال علایق تان بگردید و آن را کشف کنید اما مطمئن باشید حتما آن را پیدا خواهید کرد .

این شهر پیشینه و شخصیت دارد کمی خاکستری از دوران کمونیسم اما گاهی اشرافی و مغرور به پیشینه طولانی و غنی خود . خیابان ها وکوچه های کوچک سنگفرش آن پر از گنجینه های کوچکبزرگ است از کافه ها و بار های دنج تا مکان هایی که با خلاقیت و مدرن تزیین شده اند همه برای کشف شدن آماده اند .

به کوه ها بروید 

بیشتر افرادی که به بلغارستان سفر میکنند بیشتر به مکان های پر طرفدار توریستی میروند و در رستوران ها و کافه های شیک غذا میخورند برای تفریخ به استخر و مراکز خرید میروند اما اگر میخواهید تور بلغارستان زیبای واقعی را ببینید مزه اصلی غذاهای بلغاری را بچشید و زندگی سنتی مردم بلغارستان را از نزدیک لمس کنید به کوه های اطراف شهر بروید .

در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشور بلغارستان به دلیل دسترسی جغرافیایی کوهستان ها از اندک مکان هایی بودند که تقریبا به همان حال ت اصلی خود باقی ماندند منظره همه کوه های بلغارستان بینظیر و نفس گیر است اما برای دیدن معماری اصیل و خانه های قدیمی بلغارستان به کوپریفشتیتسا ، برای دیدن زندگی روزمره مردم بلغارستان به بنسکا و برای چشیدن طعم واقعی غذاهای بلغاری به کاردزالی بهترین مکان ها هستند.

 

سفر به بلغارستان

 

صنایع دستی خاص

اگر به بلغارستان سفر میکنید حتما یک چمدان خالی باخود ببرید . سوغات بلغارستان متنوع و خیلی زیبا هستند . کوزه های دست ساز و رنگی ، مجسمه های چوبی دست ساز ، زیورآلات ، لباس های چرمی ، لوازم آرایشی با پایه روغن گل رز و ماست! انتخاب تان وسیع و قیمت ها در مقایسه با مشابه آنها در دیگر کشور ها بسیار پایین و وسوسه کننده است .

 

سفر به بلغارستان

 

در بلغارستان بله یعنی نه و بلعکس!

اگر زبان بلغاری بلد نیستید و انگلیسی تان درحد متوسط است  پس باید بیشتر به زبان بدن متکی باشید. اما در بلغارستان حتی به زبان بدن محلی ها هم نمیتوانید اعتماد کنید . معمولا در تمام کشور ها اگر سرتان را به چپ و راست یعنی افقی تکان دهید به معنای "نه" و اگر به بالا و پایین تکان دهید به معنای "بلی" است اما این قانون نانوشته در بلغارستان دقیقا برعکس است یعنی تکان دادن سر بطور افقی به معنای بله و بطور عمودی به معنای خیر است .

پس وقتی به سوپر مارکت میروید و صندوقدار که معمولا انگلیسی هم بلد نیست به بلغاری از شما میپرسد که کیسه میخواهید یا نه و شما طبق معمول با سرتان جواب مثبت میدهید ، کیسه ای دریافت نخواهید کرد چون صندوقدار فکرد میکند جواب تان منفی بوده .