مراکز تجاری در تور قونیه

مراکز تجاری در تور قونیه

اگر برای زیارت آرامگاه شاعر و عارف بزرگ ، مولانا جلاالدین بلخی ، با تور قونیه به این شهر سفر می کنید ، خرید بخش مهمی از سفر شما است که لازمه آن ، آشنایی با مراکز معتبر خرید و تجاری قونیه می باشد.
برخلاف تصور برخی از مسافران ، قونیه مراکز خرید بزرگی دارد و اتفاقا خرید کردن در این شهر، شاید از نظر اقتصادی نسبت به سایر شهرهای تور ترکیه، به صرفه تر باشد. مراکز خرید مختلف در این شهر، به مناسب زادروز مولانا و برگزاری تورهای قونیه از کشورهای مختلف ، جشنواره های زیادی را برگزار می کنند که خرید ازآن ها منطقی تر است.
بازار مرکزی قونیه
بازار مرکزی در مرکز شهر در تور قونیه  قرار گرفته است. نکته مهم در بازدید و خرید از این بازار این است که این مرکز تجاری، به موزه مولانا منتهی میشود و می توانید بلافاصله بعد از خرید، بازدید از موزه را در برنامه خود قرار دهید.
در بازار بزرگ قونیه، با توجه به مذهب شهر قونیه و آداب و رسوم مردم ترک زبان که در تور قونیه میبینید، بیشتر متعلقات مذهبی و دست ساز را مشاهده می کنید که می تواند سوغات مناسبی از تور قونیه برای اقوام باشد.
مرکز خرید آفرا
مرکز خرید آفرا، یک مرکز بزرگ و مجهز است که به عنوان شلوغ ترین مرکز تجاری در تور قونیه شناخته میشود. بنابراین زمان بازدید شما از این مرکز تجاری مهم است و بهتر است با برنامه ریزی قبلی صورت گیرد.
مرکز خرید کنت پلازا
کنت پلازا بدون شک، بزرگترین و لوکس ترین مرکز تجاری در تور قونیه می باشد. این مرکز در نزدیکی فاصله شهر قرار گرفته و بنابراین دسترسی به آن برای همگان ممکن است. در کنار وجود فروشگاه های زیادی (بالغ بر 300 فروشگاه ) ، بخش های تفریحی نظیر شهربازی نیز برای کودکان در این فروشگاه دیده میشود.