مناطق طبیعی استانبول

مناطق طبیعی استانبول

استانبول ، شهر تجاری و اداری ترکیه است و برخی بدان لقب قلب تپده ترکیه را داده اند. چنان چه که فستیوال های زیادی دراستانبول برگزار میشود و خیلی از افراد سعی می کنند تورهای ترکیه ای را انتخاب کنند که مقارن با این ایام باشد.
یکی از جشنواره های جهانی آن ، جشنواره ی گل و گیاه است که به واسطه ی وجود  پارک های بین المللی زیاد در این شهر برگزار میشود. در ادامه ، با بخشی از طبیعت استانبول ، پارک های گل و گیاه ، آشنا میشوید.

معرفی مناطق طبیعی استانبول


پارک Gülhane  
قدیمی ترین پارک حیات وحش استانبول ، پارک Gülhane می باشد. در این پارک جدا از طبیعت زیبا و گونه های کمیاب گل ها ، اقامتگاه های مختلفی نیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد.
با پیاده روی از طریق همین پارک ، به یکی از زیباترین جاذبه ها  در طول تور ترکیه ، یعنی کاخ توپکاپی می رسید.
پارک Yıldız
بزرگترین پارک تاریخی شهراستانبول ، پارک Yıldız است. ماه آوریل ، بیشترین بازدید کننده از سراسر جهان برای تماشای زیبایی طبیعی این منطقه ، به استانبول سفر می کند. در این ماه لاله ها و گونه های مختلف آن ، تازه باز شده اند. بالای همین پارک ِ می توانید از کلبه ییلاقی عثمانی دیدن کنید.
پارک Bebek
یکی از آرام ترین مکان ها در شهر پرازدحام استانبول ، پارک Bebek است .اگر به دنبال مکانی امن و آرام در دل طبیعت هستید ، از این پارک دیدن کنید.
جنگل Belgrad
جنگل بلگراد ، یکی از زیباترین مناطق حومه ای در استانبول است که ییلاقی است و کلبه های بسیاری در آن اجاره داده میشوند. چشمه و محل های تفریحی زیادی در این جنگل وجود دارد.
پارک Emirgan
این پارک ، عمومیت بیشتری دارد و افراد زیادی همه ساله برای برگزاری جشنواره لاله ، تور استانبول را انتخاب می کنند.  این جشن شکوه گیاه شناسی ترکیه است.