مناطق طبیعی تور مالزی

مناطق طبیعی تور مالزی

مالزی از بزرگترین کشورهای منطقه است که با تایلند در غرب و اندونزی در شرق و سنگاپور به واسطه یک پل در ارتباط است. اطراف مالزی جزایز متعددی وجود دارد که این کشور پهناور را به مقصد تفریحی بسیاری از تورها از کشورهای مختلف تبدیل کرده است. بزرگترین جزیره ای که در تور مالزی وجود دارد بانگی می باشد و بسیار پرطرفدار است. آب و هوای این کشور به واسطه مناطق طبیعی مالزی تعدیل شده است و کوه های اطراف منطقه شرقی و غربی و مرکزی را به سه نقطه متفاوت از نظر آب و هوایی تقسیم کرده است. برخی از این مناطق طبیعی  که در تور مالزی محبوب تر هستند عبارتند از: 
کوه کینابالو
در ارتفاع 4095 برونئو شمالی، کوه کینابالو بلندترین کوه بین هیمالیا و جزیره گینه نو است. این کوه در تور مالزی با نام گونانگ کینابالو در باهاسا نیز شناخته شده است.
شکل قرار گیری این کوه روی زمین با سایر کوه های اطراف متفاوت است و به همین دلیل به یک نقطه جالب توجه در تور مالزی تبدیل شده است.
کوتاکینابالو از منطقه صباح قابل مشاهده است. برخی از توریست ها مدت زمان زیادی را از تور مالزی خود برای رسیدن به این کوه و لذت بردن از گرما و رطوبت ساحل اطراف به همراه این چشم اندازطبیعی صرف می کنند.
تپه و غارهای باتو
این تپه و غارهای اطراف آن مسکن قدیمی ساکنان چینی مالزی بوده است و اکنون به عنوان جاذبه طبیعی در تور مالزی مورد استقبال قرار گرفته است. در این غارها می توانید اشیای قدیمی مرتبط با شیوه زندگی این انسان ها را مشاهده کنید. به دلیل وقوع سیل در اطراف این منطقه در گذشته، این غار محل دفن مردگان بوده است و در آن تعداد زیادی تابوت مشاهده میشود. با بالارفتن از پله های غار با صحنه زیبا و بدیع جنگل و آسمان مواجه خواهید شد که در تور مالزی کم نظیر است.