مناطق طبیعی تور هند

مناطق طبیعی تور هند

هند کشوری در جنوب آسیا است که منبعی از آداب و رسوم شگفت انگیز و آیین متفاوت و رنگارنگ در جهان برشمرده میشود. همین موضوع سبب شده است که تور هند توری متفاوت و جذاب در نظر گردشگران مختلف باشد. هند سال های زیادی تحت استعمار بوده است و در حال حاضر نیز اقتصاد پیشرفته ای در جهان ندارد؛ اما جاذبه های طبیعی هند سبب شده است که صنعت گردشگری در این کشور رونق فراوانی داشته باشد و سالانه  گردشگران زیادی با تور از سرتاسر به این کشور سفر کنند.


برخی از زیباترین  مناطق طبیعی تور هند


بهشت راه پیمایان ایستگاه تپه ای Munsiyari  واقع در قله های هیمالیا بزرگ در منطقه اوتاراکند می باشد. این قله در سراسر سال از برف پوشیده شده است و مدتی است که مسیر آن برای گردشگران در تور هند هموار شده است. بهترین و منحصر به فرد ترین منظره از رشته کوه های هیمالیا را در این قله ها مشاهده خواهید کرد.
دره zanskar
این دره از زیباترین دره ها می باشد که در لاداخ، منطقه ای دورافتاده واقع شده است. اساسا کسانی که به دنبال جست وجو گری در تور هند هستند می توانند این دره های عجیب را کشف کنند. بیشترین ارتفاع هیمالیا در کوه های Zanskar قابل مشاهده است.
تپه های شنی jaisalmer
Jaisalmer، گوهر کویرها در تور هند است که در نزدیکی پایتخت دولت جیپور راجستان واقع شده است. راجستان شهرستانی طلایی است که در تور هند و میان گردشگران مشهور است. قلعه؛ کاخ ؛ معابد و شنزارهای عظیم این منطقه مثال زدنی نیست و تنها باید این شهرستان را از نزدیک در تور ببینید.
باتلاق نمکی Kutch
بازدید از این باتلاق شگفت انگیز را در تور هند از دست ندهید. کل باتلاق به دو بخش ران بزرگ باتلاق Kutch و ران کوچکتر تقسیم میشود. جانوران متعدد و متنوعی را در این منطقه مشاهده خواهید کرد. سمتی از باتلاق دریاچه است و سمت دیگر بیابان. همین موضوع تعدد گونه های جانوری را بیشتر کرده است.