مناطق طبیعی تور هند (بخش دوم)

مناطق طبیعی تور هند (بخش دوم)

هند کشوری کاملا توریستی است. از جاذبه های مختلف توریستی تا مناطق طبیعی هند، غذاهای مختلف هندی با طعم و عطر متفاوت و مراکز خرید بزرگ این کشور همه و همه برای گردشگران در تور هند جذاب و لذت بخش است. انتخاب تور هند برای سفر در تعطیلات انتخابی هوشمندانه  همراه با تجربه های منحصر به فرد است؛ اما قبل از آن لازم است به خوبی با جاذبه های مختلف در تور هند آشنا شوید.
تپه Matheran
کوچک ترین و زیباترین ایستگاه تپه ای در تور هند که در جانب غربی Ghats و منطقه ماهاراشترا واقع شده است، تپه   Matheran می باشد. این تپه یکی از 6 تپه راه آهنی در تور هند می باشد که گرمای تابستان را برای مسافران تور تعدیل می کند.
آبشار dudhsagar
آبشار شگفت انگیز dudhsagar توسط رودخانه  Mandovi ایجاد شده است و  در مرز پناهگاه حیات وحش در Goa  و Karnataka واقع شده است. این آبشار از جذاب ترین پدید ها در تور هند است که در لیست 5 آبشار بلند هند با بیشترین ارتفاع و قدرت سقوط قرار گرفته است؛ از این رو بازدید از آن در تور هند با محدودیت هایی رو به رو است.
صخره مرجانی لکشادویپ
کشادویپ  پکیج کاملی از جزایر زیبا، سواحل عجیب و غریب، صخره های مرجانی، تالاب آبی و ورزش های آبی را به گردشگران تور هند ارائه می دهد است. جزایر Kavaratti، Kalpeni، Minicoy و Kadmath  نیز مکان مناسبی برای مشاهده و لذت بردن از صخره های مرجانی در تور و سایر جاذبه های معروف می باشند.
ساحل Dhanushkodi
این ساحل بی نظیر در حد فاصل  هند و سریلانکا واقع شده است و تنها مرز زمینی میان این دو کشور است. همین مسیر نیز راه ورود بسیاری از گردشگران با تور هند به این کشور می باشد. عبور از این مسیر رویایی همواره خاطره انگیز بوده است. اقیانوس هند آرامش خاصی دارد و خلیج بنگال منظره ای لذت بخش را برای مسافران تور فراهم می کند.