مناطق گردشگری تور قونیه

مناطق گردشگری تور قونیه

قونیه شهری تاریخی و فرهنگی در ترکیه است که بیشتر به دلیل مساجد، آرامگاه ها و موزه های خود مشهور است. بنابراین اگر تور قونیه را انتخاب می کنید، این جاذبه ها در این شهر، نسبت به طبیعت چشمگیرتر است و بیشتر بازدید از مناطق تاریخی باستانی و فرهنگی مدنظر است.


برخی از جاذبه های گردشگری قونیه


آرامگاه و موزه مولانا
این درویش شاعر، حضرت مولانا، نماد شهر تاریخی قونیه است.این مکان محل دفن شاعر، در طول چرخش فرقه دراویش است و رهبر مذهبی آن ها محسوب میشود.باغ اطراف آرامگاه ، باغ عشق نام دارد و برای ورود به آن، باید از گیت یا دروازه دروایش عبور کنید.در سمت دیگر این باغ، موزه ای مذهبی قرار دارد و همان طور که اشیا و اقلام مربوط به مولانا در اطراف مقبره وی دیده میشود، دراین جا نیز آثار به جامانده از وی نگهداری میشود.

موزه کاشی
این موزه، مدرسه قدیمی الهیات است که در زمان سلجوقیان بنا نهاده شد.کاشی کاری های این موزه به کاشی کاری مینا شهرت دارد و اگرچه تنها یک موزه کوچک است، اما افرادی زیادی بازدید از آن را در تور قونیه ترجیح می دهند. این مکان برای کاوش های باستان شناسی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
موزه منبت کاری چوب و سنگ
این موزه که یکی از آثار تاریخی قونیه و مربوط به دوران سلجوقیان است، یکی از مناره های خود را در اثر رعد و برق از دست داده است . درون موزه،آثاری مرتبط با دکوراسیون و طراحی تاریخی سنتی و درعین حال مدرن، در دوران سلجوقی نگهداری میشود.روی دیوارهای این موزه، نقش برجسته های انسان و حیوان نیز به عنوان منبت های سنگ وجود دارد.
تپه علاالدین
این تپه،در ارگ سابق قونیه و در مرکز شهر قرار گرفته است و تفرجگاه عمومی برای مردم این شهر در شب می باشد. از ابتدا تا انتهای تپه، به هر کجا که نگاه کنید، آثار حفاری های مربوط به علاالدین را مشاهده خواهید کرد.