مهم ترین شهرهای هند (بخش دوم)

مهم ترین شهرهای هند (بخش دوم)

سفر با تور هند یکی از شگفت انگیز ترین و متفاوت ترین تجربه های تفریحی خواهد بود. امپراطوری های مختلفی بر هند حکومت داشته اند و سفر به این کشور سفری تاریخی، مذهبی و تفریحی می باشد. شهرهای زیادی در ایالت های مختلف هند وجود دارند که برخی از آن ها اهمیت بیشتری به لحاظ گردشگری و جذب توریست در تور دارند.
برخی از مهم ترین شهرهای هند عبارتند از:
بنگلور
بنگلور پایتخت کارناتاکا است و به عنوان شهر سیلیکون در تور هند شناخته شده است. علت این نامگذاری وجود تعدادی زیادی شرکت آی تی معتبر و شعبه های جهانی شرکت های کامپیوتر در این شهر می باشد. بنگلور از 10 مکان ارزشمند دنیا برای کارآفرینی است و بیش از 35 درصد از نیرو متخصص هندی در این شهر مشغول به فعالیت هستند. ابریشم و صنعت مرتبط با آن در این شهر رونق زیادی دارد و بنابراین ابریشم سوغات اصلی این شهر در تور هند خواهد بود.
حیدرآبار
حیدرآباد شهری بزرگ و مهم در هند است که در تورهای مختلف نیز محبوبیت زیادی دارد و بدان لقب شهر مروارید داده اند. وب سایت محبوب گردشگری Lonely Planet  این شهر را در میان لیست 3 شهرستان توریستی برتر جهان قرار داد. به حیدرآباد دره ژنوم هند نیز گفته میشود؛ چرا که صنعت داروسازی در این شهر به رسمیت در کل جهان شناخته شده است.
چنای
چنای پایتخت تامیل نادو و شهرستان بندر اصلی در جنوب هند است. سوغات اصلی این شهر در تور هند چای اصیل چنای است که تولید گسترده ای در هند دارد.
احمدآباد
احمد آباد از شهرستان های پرجنب و جوش در تور هند به لحاظ گردشگری می باشد. تولید جین و جواهرات و سنگ های قیمتی مهم ترین سوغات این شهر بعد از بازگشت از تورهای تفریحی به شهر و کشور شما می باشد.
پونا
پونا دومین کلان شهر در ماهاراشترا است و تولید ناخالص داخلی  آن حدود 48 میلیارد دلار است. برخی از پونا در تور هند صرفا برای کشاورزی و مناطق سرسبز و حاصل خیز آن بازدید می کنند.