مهم ترین شهر های هند

مهم ترین شهر های هند

 کشور هندوستان سرزمینی وسیع است  که 28 ایالت را در خود جای داده است. علاوه براین که تور هند به جهت گردشگری در میان توریست ها محبوبیت زیادی دارد این کشور برای تحصیل و اقامت به خصوص در برخی از شهرهای مهم هند بسیار مناسب است و افرادی زیاد به این شهرها مهاجرت می کنند. لازمه انتخاب هند برای تحصیل و اقامت آشنایی با مهم ترین شهرها و وضعیت اقتصادی آن ها می باشد.
آگرا
اغلب توریست ها آگرا را با تاج محل ، هفتمین جاذبه گردشگری شگفت انگیز در تور هند میشناسند. آگرا در پرادش اوتار و در مجاورت رود یامانا واقع شده است. آگرا بیشتر به دلیل آثار تاریخی و فرهنگی در تور هند شناخته شده است و اهمیت کمتری از نظر سیاسی و اقتصادی دارد. آگرا در زمان حکومت مغولان پایتخت این امپراطوری بوده است. کالاهای چرمی، فرش، طلا و نقره، و شیرینی و تنقلات آگرا برای خرید سوغات در تور شهرت زیادی دارد.
کلکته
کلکته، پایتخت دولت هند از غرب بنگال است و مقر اصلی اغلب گردشگران تور هند است که به این شهر سفر می کنند.  کلکته محل کسب و کار اصلی، دانشگاهی و مرکز فرهنگی شرق هند می باشد. این شهر بزرگترین شهر هندوستان است و شهرستان های زیاد در نواحی مختلف آن وجو ددارد.
بمبئی
سفر با تور هند به شهر بمبئی سفر به دنیای تجاری، مد، و پایتخت سرگرمی می باشد. بمبئی پایتخت ماهاراشترا است و بیش از 70 درصد معاملات اقتصادی کشور هند در این بندر انجام میشود. بمبئی به بیش از 6 درصد از کل  وضعیت اقتصاد هند کمک می کند.
دهلی
دهلی پایتخت هند است تولید ناخالص داخلی آن حدود 167 میلیارد دلار برآورد میشود. دهلی یک شبه پایتخت در تور هند است و می توانید مراکز اداری و تجاری اصلی کشور را نیز در این شهر ببینید. علت سفر اغلب توریست ها با تور هند به این شهر اهداف تجاری است. دهلی مرکزی برای جذب مستقیم تجارت های خارجی در این کشور می باشد. از بخش های کلیدی  دهلی می توان به خدمات هتل ها، بانک ها، رسانه ها و گردشگری غنی با تورهای مختلف اشاره کرد.