میدان شهردار پلازا کانون گردشگری در تور اسپانیا

میدان شهردار پلازا کانون گردشگری در تور اسپانیا

شهردار پلازا از جاذبه های توریستی محبوب در پایتخت اسپانیا، مادرید می باشد. میدانی که از قرن شانزدهم میلادی تا کنون کانون مهم گردشگری در تور اسپانیا به شمار می آید. ساختار این میدان بی نظیر است و مربوط به دوران حکومت فیلیپ دوم می باشد؛ دقیقا زمانی که وی معماری این بنا را به ژوئن ده هرررا، معمار محبوبش واگذار کرد.
این میدان از گذشته محل تشییع جنازه های مهم، برگزاری سرگرمی های عمومی و مسابقات بوده است و هم اکنون نیز از محل های اصلی فستیوال در تور اسپانیا می باشد. برخی از رویداد های تشریفاتی نیز به صورت سالانه در میدان شهردار پلازا برگزار می شود. نام شهردار پلازا در طول دوران مختلف تغییر کرده است؛ اما در حال حاضر این میدان به شهردار پلازا شهر دارد. جاذبه ای در قلب مادرید با تور اسپانیا !
اکنون که تور این کشور را انتخاب کرده اید بدون شک میدان شهردار پلازا؛ کانون گردشگری در تور اسپانیا از اولین بازدیدهای شما خواهد بود.


بازدید از میدان شهردار پلازا کانون گردشگری در تور اسپانیا 


معماری شهردار پلازا
میدان در مقابل سه ساختمان مسکونی بزرگ با بیش از 237 بالکن قرار گرفته است. در شهردار پلازا مجسمه ای برنزی از پادشاه فیلیپس سوم مشاهده می شود و باغ دور تا دور مربع را احاطه کرده است که فضای سبز زیبایی برای بازدیدکنندگان در تور اسپانیا ایجاد کرده است.
ساختمان  Casa de la Panadería 
Casa de la Panadería  ساختمانی فرهنگی در ضلع شمالی شهردار پلازا است. این بنا 4 طبقه با سقف های شیروانی دارد و یک رواق زیرشیروانی نیز آن را زیباتر کرده است. در بالای مرکز این ساختمان اسلحه های سلطنتی اسپانیایی در تور اسپانیا به چشم می خورد.
بخش های دیگر میدان شهردار پلازا
علاوه بر میدان در تور اسپانیا بازار کریسمس، نمایش عمومی فوتبال ها و مراسم گاوبازی از تفریحات مردمی است که در میدان شهردار پلازا کانون گردشگری در تور اسپانیا مشاهده می کنید.