نکات مهم و خواندنی قبل از سفر به ارمنستان

نکات مهم و خواندنی قبل از سفر به ارمنستان

حتما شما نیز مشابه با سایر گردشگران تمایل دارید از لحظه لحظه سفر خود لذت ببرید و در مدت زمان محدودی که در تور های تفریحی و در کشورهای خارجی اقامت دارید بتوانید از تمام دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نهایت استفاده را ببرید. تور ارمنستان یکی از تورهای پرطرفدار میان مسافران ایرانی است. اگر شما نیز قصد دارید برای اولین بار به این کشور سفر کنید، بد نیست ابتدا با نکات مهم قبل از سفر به ارمنستان آشنا شوید.
آشنایی با موقعیت جغرافیایی ارمنستان
ارمنستان در منطقه قفقاز جنوبی واقع شده است و با گرجستان، جمهوری آذربایجان، ایران و ترکیه همسایه است. پیش از سفر با تور ارمنستان باید بدانید که به کدام نقطه از زمین سفر می کنید!
زبان 
زبان مردم ارمنستان ارمنی است. این زبان به مردم هندوستان و اروپا تعلق دارد و اولین بار در سال 405 میلادی اختراع شد.
مذهب
در تور ارمنستان مشاهده خواهید کرد که اغلب مردم بومی مسیحی هستند؛ با این حال مردم در انتخاب دین خود کاملا آزاد هستند.
واحد پول
واحد پول ملی ارمنستان درام ارمنستان می باشد که قطعا در طول تور ارمنستان بدان احتیاج پیدا می کنید. ارزش درام از واحد رسمی پول ایران کمتر است و برای محاسبه و تبدیل نرخ پول ایران به ارمنستان باید از قیمت روزانه دلار آگاهی داشته باشید.
ویزا
برای صدور ویزا در تور مالزی  باید به ادارات گمرک در ارمنستان مراجعه کنید. در سفر های زمینی که معمولا با تور های شهری و با اتوبوس انجام میشوند روند صدور ویزا به طول می انجامد.
غذا
غذاهای ارمنی متعلق به خانواده غذاهای خاورمیانه ای هستند. از انواع گوشت و سبزیجات در غذای ارمنی ها استفاده میشود. اگر با خوردن گوشت در طول سفر با تور مالزی مشکلی دارید، می توانید از رستوران های گیاهی استفاده کنید. آب نیز در ارمنستان از نظر بهداشتی بسیار پاکیزه است و می توانید با اطمینان از آن مصرف کنید.