هنگام رانندگی در جاده های فرانسه به چه نکاتی باید توجه کنید

هنگام رانندگی در جاده های فرانسه به چه نکاتی باید توجه کنید

اگر قصد رانندگی در تور فرانسه را دارید  باید بدانید ،جاده های فرانسه اغلب عالی هستند گرچه ممکن است برخی از جاده های بیرون از شهرها به گونه ای باشند که قدرت خودرو و مهارت های راننده را به چالش بکشند.

همچنین اگر قصد دارید به تور خارج از شهر را مه رانندگی کنید باید بدانید ممکن است برخی روستاها و شهرستان های قدیمی و باستانی نیز وجود داشته باشند که معیارهای امروزی رانندگی را نتوان در آنها به کار برد.

حتی خود تور پاریس هم از این قاعده مستثنی نیست البته در محدوده "طاق پیروزی". این محدوده که دارای ۱۲ راه ارتباطی است، خط کشی و علائم ترافیکی ندارد. گرچه تماشای آن در تور فرانسه می تواند دلپذیر باشد اما رانندگی در آن می تواند اعصاب خرد کن باشد.

نوشیدن الکل و رانندگی در فرانسه

محدودیت قانونی نوشیدن الکل به هنگام رانندگی در تور فرانسه، ۰/۰۵ است اما از هر سه مورد مرگ و میر جاده ای یک مورد آن بر اثر رانندگی در هنگام مستی رخ می دهد.

در تلاشی برای کاهش تلفات جاده ای، در اول جولای سال ۲۰۱۲ همراه داشتن یک breathalyzer  (دم سنج که برای اندازه گیری میزان الکل موجود در بدن استفاده می شود) برای تمام رانندگان حتی توریست های تور فرانسه و همه وسایل نقلیه (شامل موتورسیکلت ها) اجباری شد و در صورت همراه نداشتن ۱۱ یورو جریمه نقدی وضع شد. اما به روش فرانسوی ها در مارچ ۲۰۱۳ وزیر داخلی فرانسه این مصوبه را به دلیل وجود ابهامات درباره دقت این دستگاه ها و وجود مشکلات در تهیه آنها، لغو کرد. بنابراین اگر در تور فرانسه هستید و رانندگی میکنید با اینکه همراه داشتن این وسیله اجباری است اما اگر هنگامی که پلیس شما را متوقف می کند آن را همراه نداشته باشید جریمه نخواهید شد. بنابراین در حقیقت می توان گفت که این قانون ملغی شده است. "زنده باد فرانسه".

جاده های تور فرانسه

رادارها و کنترل ماهواره ای در فرانسه

یادتان باشد اگر مقصدتان تور فرانسه است و میخواهید در طی سفر رانندگی کنید بهتر است بدانید که در اختیار داشتن وسیله ای که مختصات دقیق دوربین های کنترل سرعت را به شما اطلاع می دهد غیر قانونی است این می تواند شامل اپلیکیشن های ردیابی روی گوشی تلفن هوشمند شما نیز باشد.در حل این مشکل، کمپانی های هشدارهای ترافیکی و ماهواره ای نقشه های خود را به روز رسانی کردند و به جای نمایش محل دقیق دوربین به محدوده ای که دوربین در آن قرار دارد اشاره می کنند.

شرکت هایی که به مسافران تور فرانسه خودرو اجاره میدهند نیز احتمالا این نرم افزار را برای ایجاد تغییرات در سیستم ردیاب تعبیه شده در خودروها دانلود کرده اند. اما بهتر است از این موضوع  اطمینان کامل حاصل کنید به این دلیل که جریمه ها بسیار گزاف هستند.در طول تور فرانسه اگر از سیستم ردیاب خودتان استفاده می کنید نرم افزار را آپدیت کنید تا محل دقیق دوربین ها را نشان ندهد و یا اینکه کلا آن را غیر فعال کنید. البته شایان ذکر است که پلیس بدون دلیل نمی تواند سیستم ناوبری خودرو و یا تلفن هوشمند شما را برای بررسی این موضوع چک کند بنابراین بهتر است بهانه ای دستشان ندهید.

همان وزیر داخلی که دستور ملغی شدن قانون دم سنج را صادر کرد دستور داده است که طی ۲ الی ۳ سال آینده این قانون نیز لغو شود بنابراین چه کسی می داند که این قانون تا چه زمانی وجود خواهد داشت.

همچنان خوب است بدانید در تور فرانسه به همراه داشتن ردیاب درون خودرو غیر قانونی است حتی اگر روشن نباشد. در صورت گیر افتادن جریمه بالغ بر ۱۵۰۰ یورو خواهد بود.

موتورسیکلت ها در فرانسه

تمام افرادی که سوار موتور سیکلت های بالای ۲۵۰ cc می شوند باید از محافظی با حداقل اندازه ۱۵۰sq/cms که در فاصله میان گردن و کمر آنها قرار می گیرد استفاده کنند.