کاخ بودا زمردین تایلند (Wat Phra Kaew)

کاخ بودا زمردین تایلند (Wat Phra Kaew)

تایلند در انجام یکسری مراسم قوانین خاص خودش را دارد. هیچکس به غیر از پادشاه ، اجازه نزدیک شدن به بودای زمردین را ندارد. یک ردای فصلی بر روی مجسمه قرار دارد که سه مرتبه در سال برای اشاره به تابستان، زمستان و فصل بارش تعویض می شود.  تعویض ردا ها مراسم مذهبی خیلی مهمی است که تنها توسط شخص پادشاه برای رقم خوردن طالع و اقبال نیک برای کشور در طول هر فصل، انجام می شود. معبد بودای سبزپوش به زیبایی آراسته شده است و حس آرامشبخش خوبی درباره آن وجود دارد.

کاخ زمردین بودا تایلند

ساخت معبد بودای زمردین زمانی آغاز شد که پادشاه راما اول (Rama I) در سال ۱۷۸۵ پایتخت را از تنبوری (Thonburi) به بانکوک انتقال داد. بر خلاف دیگر معبد ها این معبد دارای فضای جداگانه ای برای سکونت راهبان نیست. بلکه تنها ساختمان های مقدس به دقت آراسته شده، مجسمه ها و پاگودا ها در آن به چشم می خورند. ساختمان اصلی ubosot مرکزی است (تالار انتصاب)، که بودای سبزپوش در آن واقع شده است. این مجسمه با اینکه از نظر اندازه کوچک است اما برای مردمان تور تایلند با اهمیت ترین تندیس است.

کاخ زمردین بودا تایلند

دیگر جاذبه های کاخ بودا زمردین (Wat Phra Kaew) عبارتند از یک مدل از انگکور وات ،  که تحت فرمان پادشاه راما چهارم (Rama IV) زمانیکه کامبوج تحت سلطه سیامی بود، ساخته شد. این مدل بعد ها با گچ به دستور پادشاه راما پنجم (Rama V ) به مناسبت اولین جشن صدساله ی شهر سلطنتی، مجددا ساخته شد. مراقب باشید که در تور نوروزی ایوان را که می توان آن را با دیوار معبد مقایسه کرد، از دست ندهید. دیواری های داخل با تمام جزئیات، حماسه  رامایانا را نقل می کنند. بر روی ستون های داخل ایوان نوشته های سنگی به صورت شعر وجود دارند که دستنوشته ها را شرح می دهند. همه ورودی های ایوان با یک غول محافظ دروازه (Yaksa Tavarnbal) به بلندی ۵ متر محافظت می شوند . کاراکتر آنها از همین حماسه الهام گرفته شده است.

کاخ زمردین بودا تایلند

یک راهنما از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۴:۰۰ در دسترس است و راهنمای صوتی شخصی  نیز به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ژاپنی، روسی ، ماندارین، و اسپانیایی در دسترس هستند. به خاطر داشته باشید که wats (معابد) مکان های مقدسی هستند و باید پوشش مناسبی داشته باشید. شلوارک، دمپایی، صندل، یا تاپ های آزاد و بدن نما نپوشید. در غیر اینصورت به شما اجازه ورود داده نخواهد شد. همچنین امکان اجاره لباس های مناسب نیز در این مکان ها برای بازدیدکنندگان وجود دارد. ورودی معبد امروزه ۴۰۰ بات است. به خاطر داشته باشید معبد در ساعت ۱۵:۳۰تعطیل می شود ، بنابراین خیلی دیر به آنجا نروید.

کاخ زمردین بودا تایلند

ساعات کاری: ۰۸:۳۰ صبح الی ۱۵:۳۰ بعدازظهر.

موقعیت: Na Phralan, Phra Nakorn (درون مجموعه قصر بزرگ)، شهر قدیم Rattanakosin) )

مقررات پوشش: شلوارک، دامن کوتاه و یا تیشرت های بدون آستین نپوشید. در قسمت ورودی سارونگ( Sarong) برای اجاره وجود دارد اما بهتر است برای اجتناب از صف های طولانی از قبل لباس مناسبی بپوشید.

محدوده قیمت: ۵۰۰ بات