کارهایی که در اولین سفرتان به اروپا باید انجام دهید

کارهایی که در اولین سفرتان به اروپا باید انجام دهید

اگر معماری زیبا ، موزیک گوش نواز ، مد ، تئاتر ، غذاهای خوشمزه و تنوع فرهنگی را معیارهای جذابیت یک کشور بدانیم قاره اروپا جذاب ترین و زیباترین قاره جهان خواهد بود. 450 میراث جهانی و هزاران نقاشی معروف دیدنی در تور اروپا قرار دارد که به این معنا است که حتی اگر تنها از شهر های اصلی اروپا دیدن کنید باز هم از تعداد زیادی اثار فرهنگی دیدن خواهید کرد .

در ادامه 30 کاری را معرفی خواهیم کرد که با انجام آنها ، بهترین استفاده را از تور نوروزی اروپا خود خواهید کرد خصوصا اگر برای اولین بار به اروپا سفر میکنید حتما این مقاله را از دست ندهید :

کارهایی که در اولین سفرتان به اروپا باید انجام دهید :

کشف سارایوو ،بوسنی هرزگووین ،

با مناره های تند و تیز خود، کباب های خوشمزه و عطر فراگیر قهوه در خیابان ها ، سارایوو تقریبا یک استانبول کوچک است ! بوسنی هرزگووین یا به عبارتی بوسنی و هرزگووین کشوری است در جنوب شرقی اروپا و با کشورهای کرواسی، صربستان و مونته نگرو مرز مشترک دارد.

حمام ترکی را از دست ندهید ،

هیچ چیز مانند حمام ترکی خستگی سفر تور عید 96 را از تنتان در نمی آورد . این حمام های مرمرین دارای امکانات فراوانی همچون اتاق بخار ، وان آب داغ ، دوش و اتاق های خنک کننده است و تقریبا در سرتاسر کشور ترکیه پیدا میشوند

مشهور ترین حمام های ترکی را میتوانید در تور استانبول نوروز 96 ببینید.

از صومعه های متئورا در یونان بازدید کنید ،

جیمز باند از دیوارهای یکی از این صومعه ها بالا رفت ! اگرچه قبل از آن هم این منطقه طرفداران بسیاری داشت . اگر در تور یونان را به عنوان تور نوروزی خود انتخاب کرده اید این منطقه را از دست ندهید .

پارو زدن در دانوب، مجارستان ،

میتوانید از جزیره مارگارت یا کنار رودخانه انواع قایق را کرایه کرده و روی دانوب به سیاحت بپردازید .

در تیرانا ، آلبانی اسپرسو بنوشید ،

پایتخت رنگارنگ آلبانی با ترکیب گیج کننده ای از ساختمان های پر زرق و برق ، رستوران های سنتی ، بارهای مدرن و خیبان های شلوغش بیشتر برای پیاده روی و استراحت مناسب است تا بازدید از مکان های دیدنی ، اما مطئن باشید جاذبه هایش تمام روز شما را مشغول خوااهد کرد .

آلبانی در اروپای شرقی و در همسایگی مونته‌نگرو ، کوسوو ، مقدونیه و یونان قرار دارد . باید ذکر کرد تنگه اوترانتو آلبانی با سواحل ایتالیا تنها 72 کیلومتر فاصله دارد .

بازدید از کوتور مونته‌نگرو ،

 شهر زیبای کوتور در سال 1979 از طرف یونسکو به عنوان میراث جهانی برگزیده شد . شهر کوتور با شیروانی های قرمز رنگ و معماری خاصش تنها مکان توریستی مونته‌نگرو است . البته جایی برای حمام آفتاب گرفتن نیست اما به خوبی در آن سرگرم خواهید شد .

شب های بلگراد را تجربه کنید ،

فرهنگ کافه نشینی و زندگی شبانه پایتخت خوشگذران و شلوغ صربستان را کشف کنید . بهترین زمان بازدید از بلگراد تابستان و بهار است که تمام خیابان ها در تمام ساعات شلوغ و پر تحرک اند .

شفق قطبی نروژ ،

نیازی نیست برای بازدید از این معجزه آسمانی حتما به شهر هامرفست این پدیده آسمانی در سرتاسر کشور نروژ قابل مشاده است. (ماه های اکتبر ، فوریه و مارس برای بازدید از شفق قطبی ایده آل اند با این حال در بقیه زمستا هم قابل مشاهده است .)