10جاذبه برتر تور تایلند

10جاذبه برتر تور تایلند

بانکوک حدود ۲۰۰ سال پیش به عنوان یک مرکز تجاری کوچک و بندر ارتباطی در کناره غربی رودخانه چائو فرایا  پیدایش یافت. امروزه، درحالی که تور تایلند با سرعت زمانه مدرن در حال پیشرفت است، عظمت و افتخار گذشته درخشان هنوز هم شایان توجه است. معابد خیره کننده، قصرهای باشکوه، یک بازار شناور معروف در سطح بین المللی، یا محله رنگارنگ چینی ها، هر یک از این مکان های شناخته شده داستانی کنجکاوی برانگیز برای روایت دارند. 

 

قصر بزرگ تور بانکوک

 

قصر بزرگ تور بانکوک


قصر بزرگ و وات فرا کائو ،  احترام همه افرادی که تا کنون پا بر روی زمین مقدسش گذاشته اند، را کسب کرده اند. قصر بزرگ که در سال ۱۷۸۲ ساخته شد، و به مدت ۱۵۰ سال خانه پادشاهان تایلندی و دربار سلطنتی بوده است، هنوز هم به واسطه معماری زیبا و طراحی پیچیده اش بازدیدکنندگان بیشماری را به سوی خود جذب می کند. وات فرا کائو دربردارنده بودای زمردین است، تصویری از بودا که با ظرافت بسیار بر روی تکه بزرگی از سنگ یشم کنده کاری شده است. 

 

معبد وات آرون تور تایلند

 

معبد وات آرون


بنای تاثیرگذار و حیرت انگیز معبد وات آرون یکی از بهترین ها در آسیای جنوب شرقی است. گنبد این بنا که در نیمه اول قرن نوزدهم و به سبک سنتی Khmer ساخته شده است، مزین به طرح های گلداری است که بسیار حیرت انگیز هستند. معبد وات آرون جدا از زیبایی هایش سمبول ظهور دوره Rattanakosin و بنیانگذاری پایتخت جدید پس از سقوط آیوتایا نیز هست. 

 

بازار شناور دامنوئن سادوک تایلند

 

بازار شناور دامنوئن سادوک


دامنوئن سادوک که پیشگام همه بازارهای شناور است، با وجود رشد روزافزون فضای تور هایش، تجربه ای اصیل را به بازدیدکنندگان پیشکش می کند. دو جین قایق پاروئی چوبی را تصور کنید که در کنار رودخانه شناور هستند و همه آنها لب به لب مملوء از گل، سبزیجات و میوه های مزرعه ای تازه هستند. فروشندگان غذا را تصورکنید که قایق های خود را از  دیگ ها و گریل های ذغالی پر کرده اند و آماده اند که به محض تقاضا کاسه ای  "نودل قایقی" و یا غذاهای دریایی کباب شده را به سرعت سرو کنند. 

 

10 جاذبه برتر محله چینی های تور تایلند

 

محله چینی ها


محله چینی ها منطقه ای رنگارنگ، هیجان انگیز، و به طرز خوش آیندی پر هرج و مرج است که مملوء از غرفه های فروش و به احتمال زیاد بزرگترین مرکز فروش طلا در شهر است. طی فستیوال های بزرگ از قبیل سال جدید چینی و فستیوال گیاهخواری، روحیه و تحرک جشن به مانند یک آتش در سرتاسر شهر گسترده می شود و اگر به طور اتفاقی در این ایام آنجا حضور داشتید به هیچ عنوان فرصت تماشای محله چینی ها در بانکوک در بهترین موقع سال را از دست ندهید. 

 

معبد وات فو تور تایلند

 

معبد وات فو


چیزهای بیشتری به غیر از صرفا بودای غول پیکر و ماساژ تایلند سنتی در معبد وات فو وجود دارند. معبد وات فو منزلگاه مجموعه ای بی نظیر از دیواری ها، دستنوشته ها و مجسمه هایی است که در اشیاء مختلفی به کار گرفته شده اند، از از ابزارآلات جنگی گرفته تا فضانوردی و باستان شناسی. مجموعه وسیع معبد دربردارنده باغی مزین با مجسمه های سنگی، گنبدهایی که با پورسلین براق زینت داده شده اند، یک فروشگاه سوغاتی و کالج داروهای سنتی است. 

 

رودخانه چائو فارای


یکی از چشم نوازترین مناطق کنار رودخانه است که پیوسته چشم اندازی متفاوت در روز و شب در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. تاکسی های آبی، و کرجی های فرورفته در آب با بار سنگین برنج که در تقلای حرکت در جهت مخالف رودخانه هستند از یک سو، و از سوی دیگر پشت صحنه ای از معابد درخشان و هتل های لوکس. مناطق معبد وات آرون تا Phra Sumeru Fortress از قدیمی ترین مناطق بانکوک هستند که در این میان می توان به Bangkok Noi با خانه های چوبی زیبایش که در کناره مسیرهای آبی پهلو گرفته اند، اشاره کرد. 

 

بازار چاتوچاک تور تایلند

 

بازار آخر هفته چاتوچاک


بازار آخر هفته چاتوچاک که زمانی در میان عمده فروشان و تاجران محبوب بود، امروز به موقعیتی نائل شده است که آن را تبدیل به یکی از مکان های توریستی محبوب کرده است. وسعت زیاد این بازار و کلکسیون های مختلفی از محصولات که ارائه می دهد، هر خریداری را به زانو در می آورد. این بازار دربردارنده بیش از ۸۰۰۰ غرفه فروش است. در یک آخر هفته معمولی بیش از ۲۰۰/۰۰۰ بازدیدکننده برای جستجو در میان اجناس حراجی به این بازار می آیند. 

 

جاده خائو سان تور تایلند

 

جاده خائو سان


اگر تور تایلند شهری است که در آن شرق و غرب در هم می آمیزند بنابراین می توان گفت که جاده خائو سان صحنه تصادم این دو است، جائیکه شرق و غرب در حال مبارزه با یکدیگر و سلطه جوئی بر دیگری هستند. با مشاهده مسافرانی که از گوشه و کنار جهان مدرن به اینجا آمده اند، کلاب های پر زرق و برقی که موسیقی های امروزی پخش می کنند، غرفه های فروش گلچین، بارهای کوکتیل VW  و غذاهایی که با توجه به سلیقه اروپایی تهیه شده اند، کاملا مشخص است که کدامیک مبارزه را برده اند. 

 

خیابان کابوی


نام خیابان کابوی برگرفته از یک گاوچران آفریقایی- آمریکایی کلاه به سر است که اولین بار را در این منطقه در اوایل دهه ۱۹۷۰ بازگشایی کرد. این محله نسبت به Patpong  و نانا پلازا دارای فضایی آرام تر و فرح بخش تر است. چراغ های نئونی چشمک زن این خیابان رنگارنگ که اغلب مهاجران میانسال، و توریست های ژاپنی و غربی در آن به چشم می خورند، را روشن می کند. 

 

خانه جیم تامپسون

 

خانه جیم تامپسون


 تلاش بی وقفه جیم تامپسون طی سه دهه برای احیای مجدد ابریشم تایلندی، و سپس یک هنر رو به زوال، این صنعت را برای همیشه متحول کرد. پس از ناپدید شدن رازآلود او در جنگل های مالزی او میراثی را از خود باقی گذاشت که در میان کلکسیون های گسترده اش از آنتیک ها و هنر تایلندی که اکنون در خانه و موزه جیم تامپسون به نمایش گذارده شده اند منعکس است. این خانه مجموعه ای دوست داشتنی از شش خانه ساخته شده از چوب ساج به سبک تایلندی است.