10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟

10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟

تایلند یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای مردم سراسر جهان است در ادامه به 10 دلیل این محبوبیت میپردازیم . قطعا این 10 دلیل قطره از دریا هستند و هر فرد از هر پیش زمینه فرهنگی دلایل خودش را برای علاقه و یا عدم علاقه به این سرزمین دارد .
البته هیچ ککس ادعایی مبنی بر بی نقص بودن تایلند ندارد و قطعا مانند هر کشور دیگری مسائل و مشکلات مهمی وجود دارد که باید هرچه زودتر اصلاح شوند . با این حال ، این مقاله تنها به جنبه های مثبت کشور تایلند میپردازد .

بهترین ویژگی های تایلند :

1.    آب و هوا ، 


آب و هوای استوایی تایلند در بیشتر روزهای سال گرم و مرطوب است . با این حال در طول چهار فصل تغییرات شدیدی در آب و هوا قابل مشاهده است . ازنوامبر تا فوریه آب و هوا گرم و خشک ، از مارچ تا می هوا بسیار گرم و مرطوب و در فاصله بین ماه های ژوئن تا اکتبر فصل بارندگی آغاز میشود .
در واقع آب و هوای تایلند طوری است که هیچوقت لازم نیست چیزی برای سرمای احتمالی شب یا غروب با خود بردارید هوا تقریبا همیشه گرم است .

2.    تایلند برای هر بودجه ای مناسب است ،


تایلند به عنوان یک مقصد ارزان توریسی خصوصا برای اروپاییان و آمریکایی ها شناخته میشود . خبر خوش اینجاست که این شهرت بی دلیل نیست و حقیقتا هزینه های اساسی زندگی مثل کرایه خانه ، هزینه های خورد و خوراک و پوشاک با قیمتی واقعا مناسب پیدا میشود . البته کاملا نقطه مقابل این وضعیت هم وجود دارد بدین معنا که برای کسانی که خواستار آن هستند ، ویلا ها و پنت هاوس های لوکس ، بوتیک های برند های مطرح جهان و رستوران های استثنایی و گران قیمت به وفور در دسترس اند . 
در نتیجه میزان هزینه ای که در تایلند میکنید کاملا به خودتان وابسته است .

3.    غذاهای تایلند ،

 

10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟


غذای های تایلندی بینظیرند ! قسمت مهمی از فرهنگ تایلندی دور محور وعده های غذایی میچرخد . زمانی که دوستان و اعضای خانواده در کنار هم شده و غذاهای خود را با دیگران شریک میشوند . سوپ های خوشمزه و لذیذ ، سالاد های تند مخصو و غذاهای دریایی تازه و البته برنج بخار پز مخصو تایلند از معمول ترین غذاهای سفره مردم تایلند هستند .
مهم ترین ویژگی غذاهای تایلند این است که هر 5 طعم را در خود جای دارند و با یک لقمه میتوانید همه مزه های شیرینی ، شوری ، ترشی ، تلخی و مهم تر از همه تندی را حس کنید . این مزه ها به طور آزادانه در هر غذا استفاده میشوند و به همین دلیل است که وعده غذایی در تایلند به نوعی ماجراجویی است !

4.    میوه های عجیب و غریب اما لذیذ ،

 

10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟


آب و هوای تایلند با همه جای ایران کاملا متفاوت است و به همین دلیل در بازار های تایلند به وفور میوه هایی را خواهید دید که برایتان ناشناخته و گاها عجیبند .خبر خوش اینجاست که به دلیل شرایط مطلوب آب و هوایی میزان این میوه ها بالا است و قیمت شان نسبتا پایین . از انبه گرفته تا گزینه های جالب تری مثل چشالو (longan) ، جک فروت (jackfruit) ، چیکو (sapodilla) ، مژکی (rambutan) ، ترگیل (mangosteen) ، پاپایا (papaya) ، دارابی (pomelo) یا هر میوه دیگری که برایتان جالب می آید بخرید و مزه کنید . 
به جرات میتوان گفت تایلند از نظر تنوع میوه در صدر لیست قرار دارد .

5.    ساحل های خیر کننده ،

 

10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟


منظره تمام سواحل تایلند کارت پستالی اند . ساحل  کاملا تمیز با شن هایی نرم و طلایی ، آب های فیروزه ای رنگ و آسمانی آبی فروملی است که موجب میشود تور ها هر سال به این سرزمین سفر کنند .

6.    مردم خوشرو و مفرح تایلند ، 


سابایی سابایی (یعنی من آرام و خوشحالم) و مایی پن رایی (یعنی نگرانش نباش) دو جمله ای است که در تایلند خیلی زود با آن آشنا میشوید . علاوه بر این در برخورد با مردم تایلند اولین چیزی که متوجه آن خواهید شد ماهیت اجتماعی و دست و دلباز آنها است .
بهترین ویژگی تایلندی ها این است از هر بهانه کوچکی برای خندیدن و لذت بردن از زندگی استفاده میکنند . یک تایلندی تقریبا همیشه لبخند بر لب دارد البته به استثنای زمانی که در ترافیک بعد از ظهری گیر میکنند .

7.    فستیوال ها ، 


همین خاصیت سرزندگی و نشاط در مردم تور تایلند است که موجوب شده سالانه تعداد زیادی فستیوال و جشن در این سرزمین برگذار شود . هر ساله تعداد زیادی مراسم و فستیوال های بزرگ و کوچک به مناسبت های مختلف در تایلند برگزار میشود اما قطعا یکی از مهم ترین و پر طرفدار ترین آنها فستیوال سونگکران (جشن سال نو تایلندی) است که به فستیوال آب هم معروف است . این فستیوال هر ساله در ماه اپریل برگذار میشود و صد ها نفر از سر تاسر جهان به تایلند می آیند و به نوبه خود سال نو تایلندی را جشن میگیرند .

8.    ماساژهای عالی ، 

 

10 دلیل که چرا همه عاشق تایلند هستند؟

 

خیلی از ما ها در ایران فرصت و یا بودجه این را نداریم که برای ماساژ به یک مرکز تخصصی برویم اما اگر به تایلند سفر میکنید بهترین فرصت است تا یک ماساژ حرفه ای و عالی را با قیمتی مناسب تجربه کنید .
ماساژ تایلندی در تار و پود فرهنگ این کشور تنیده شده .تایلندی ها معتقدند ماساژ بهترین راه برای انعطاف پذیری بدن ، آرامش ذهن و البته بهترین روش برای اختصاص زمان برای خودتان است . و اما قیمت ، از مغازه های ماساژ بسیار ساده کنار خیابان تا مراکز لوکس ماساژ و اسپا در هتل های 5 ستاره برای هر بودجه ای مکان مناسب پیدا میشود .

9.    امکانات فراوان در شهر های بزرگ ،


در شهر های بزرگ و توریستی مانند بانکوک و پوکت که تعداد زیادی خارجی در آن زندگی میکنند ، امکانات فراوانی از جمله کسانی که خریدتان را برایتاتن حمل کند ، غذا را برایتان از رستوران بیاورد و یا حتی لباس ها را برایتان بشورد و اتو کند پیدا میشود این امکانات برای کسانی که میخواهند برای مدت کوتاهی در تایلند باشند بسیار عالی است و بعلاوه قیمت چندانی ندارد .

10.    هتل ها ، 


تایلند نسبت به بساری از مقاصد توریستی جهان مثل اروپا بسیار ارزان و مقرون به صرفه است اما حتی با هزینه کم هم هنوز غذا ها ، محل اقامت و گردش عالی را تجربه خواهید کرد . همانطور که قبلا گفتیم هزینه سفرتان کاملا به خودتان وابسته است اما نکته جالب این جا است که چه به یک هتل 5 ستاره با حدود قیمت شبی 100 دلار بروید و یا یک سوئیت کوچک و دنج با هزینه شبی 10 دلار کرایه کنید باز هم از محل اقامت و سرویس هایی که به شما داده میشود راضی و خوشنود خواهید بود .